PODPORTE

 

CENTRUM PRE MLÁDEŽ KOŠICKEJ EPARCHIE

…aby mladí mali domov…

MILÍ PRIATELIA,

v snahe o kvalitnú prácu na poli s mladými sme  septembri 2018 otvorili Centrum pre mládež Košickej eparchie sv. Jána Teológa v Dvoriankach. To vzniklo zrekonštruovaním budovy bývalej základnej školy. O rok nato, v auguste 2019 sa nám podarilo uskutočniť aj druhú fázu celkovej realizácie mládežníckeho centra. Ňou bolo vytvorenie bývania pre duchovného správcu centra, aby pre centrum a potreby pastorácie mládeže v Košickej eparchii mohol byť vyčlenený kňaz. Z tohto dôvodu sme zrekonštruovali schátraný dom v blízkosti Centra, ktorý dnes ponúka bývanie pre kňaza a jeho rodinu. 

POTREBUJEME VAŠU POMOC

Obe rekonštrukcie nás dosť finančne zaťažili. Okrem toho nás prevádzka centra stojí ročne približne 15 000 eur,  na čo príspevky za ubytovanie nestačia. Čaká nás taktiež dokončenie rekonštrukcie spomínaného domu pre kňaza, množstvo aktivít pre duchovnú i osobnostnú formáciu mladých a radi by sme sa pustili aj do nových výziev na poli pastorácie mládeže .

Keďže mladým chceme naďalej ponúkať kvalitné akcie a v centre ponúkať ubytovanie za prijateľné ceny, POTREBUJEME VAŠU POMOC

PRE CENTRUM PRE MLÁDEŽ

Cez projekt darujme.sk sme rozbehli kampaň „PRE CENTRUM PRE MLÁDEŽ“.  V nej hľadáme ľudí ochotných darovať nám v roku 2020 každý mesiac 10 eur. Kampaň v sebe taktiež zahŕňa aj možnosť jednorazového príspevku v ľubovoľnej výške. Verím, že ak sa nájdu dobrí ľudia, podarí sa nám nazbierať dostatok financií.   

Finančne nás môžete podporiť Centrum pre mládež Košickej eparchie sv. Jána Teológa aj priamo prostredníctvom IBAN na číslo účtu SK97 0200 0000 0042 0173 9053 . 

Stačí ak pomocou mobilnej aplikácie vašej banky naskenujete tento QR kód

NEBO CHUTÍ

Láska ide cez žalúdok. A tak pre milovníkov Centra pre mládež sv. Jána Teológa máme skvelú správu. Za príspevok 3, 50€, totiž získate nielen skvelý pocit, že ste podporili naše Centrum, ale my vám k tomu dáme aj balíček čokoládových dražé s názvom Nebo chutí.

V ponuke máme dve kombinácie: 

1.  DOBROTA a milosť ma budú sprevádzať (Ž )

2. POTEŠENIE nájdem v tvojich príkazoch (Ž )

Čokoládové dražé na podporu Centra nájdete v rôznych chrámoch našej eparchie, v Centre pre mládež Košickej eparchie sv. Jána Teológa a na mnohých mládežníckych akciách Rady pre mládež. 

ĎAKUJEME ZA PODPORU

FARNOSTI

KTORÉ NÁS PODPORILI PONÚKANÍM ČOKOLÁDOVÝCH DRAŽÉ „NEBO CHUTÍ“

farnosť Dvorianky 407, 10€
farnosť Novosad 305 €
farnosť Vojčice 105 €
farnosť Košický Klečenov  160, 10€
farnosť Košice -Furča 204 €
farnosť Košice – Staré mesto 106, 70 €
farnosť Košice – Ťahanovce 82€
farnosť Parchovany  364, 55 €
farnosť Porostov 63 €