Vianočný futsalový turnaj Košickej eparchie 2019

„Preto je každý zápas skúškou vyváženosti, sebaovládania a dodržiavania pravidiel. Ten, kto vlastným správaním v tomto všetkom obstojí, stane sa príkladom pre svojich obdivovateľov. A to je to, čo vám všetkým prajem: aby ste boli svedkami lojálnosti, čestnosti, svornosti a ľudskosti.“

pápež František futbalistom Juventus Turín  a Lázio Rím

Pozývame vás do kvalifikačných zápasov v jednotlivých protopresbyterátoch, ktorých víťazi postúpia do Vianočného futsalového turnaja Košickej eparchie. Ten sa uskutoční 28. decembra 2019 v Michalovciach.

Hlavnou myšlienkou futsalového turnaja Košickej eparchie je posilniť vzťahy medzi mladými kresťanmi vo farských spoločenstvách. Preto nech jednotlivé farnosti reprezentujú mladí, ktorí sú ochotní žiť Kristovo evanjelium v osobnom živote i na ihrisku.

PRAVIDLÁ

 1. Farnosť môže reprezentovať každý vo veku od 15 do 30 rokov (vrátane) ak nehrá aktívne žiadnu vyššiu futbalovú súťaž
 2. Z vyšších futbalových súťaží je dovolené zapojiť sa do turnaja iba jednému hráčovi reprezentujúcemu farnosť z týchto vyšších súťaží: futbal: muži – 1.- 3. liga, dorast 1.-3. liga, futsal: 1.-2. futsalová liga – Extraliga, Openliga
 3. Hráč, ktorý hrá aktívne vyššiu futbalovú súťaž musí byť označený na súpiske, ktorú družstvo vopred odovzdá usporiadateľovi turnaja
 4. Družstvo, za ktoré nastúpi neoprávnený hráč bude diskvalifikované a zápasy sa kontumujú.
 5. Do turnaja sa môže aktívne zapojiť aj kňaz farnosti
 6. Je možné, aby pri vytvorení družstva sa spojili aj dve farnosti (po dohode kňazov ), ak samotná farnosť nevie vytvoriť jedno družstvo.
 7. Hrá sa  futsalovou (lenivou) loptou na hádzanárskom ihrisku a hádzanárske brány.
 8. Počet hráčov na ihrisku je  4+1, pričom celkový počet hráčov na súpiske nesmie byť viac ako 10 hráčov.
 9. Za porušenie pravidiel sa považujú aj nadávky a vulgarizmy, za ktoré má byť hráč potrestaný žltou kartou.
 10. Počet striedaní nie je obmedzený. Strieda sa počas hry i počas prerušenia. Pri striedaní musí najprv hráč opustiť hraciu plochu pri striedačke a až potom môže nastúpiť nový hráč. Ak sa poruší toto pravidlo, hráč bude napomenutý žltou kartou a loptu získa súper.
 11. Lopta „mimo hry“ sa rozumie ak sa celým objemom dostane mimo hraciu plochu alebo ak sa dotkne stropu. Loptu rozohráva súper družstva, ktorého sa hráč ako posledný dotkol lopty. Ak sa lopta dotkne stropu rozohráva sa z bodu na postrannej čiare, ktorý je najbližšie k miestu, kde sa lopta dotkla stropu.
 1. Autové vhadzovanie nie je. Namiesto toho sa lopta rozohráva zo zeme do 5. sekúnd. Lopta musí byť v nehybnej polohe na čiare, kde lopta opustila ihrisko. Protihráč musí byť vo vzdialenosti najmenej 5m. Lopta sa rozohrá do 5 sekúnd. Z autu priamo nemožno dať gól.
 2. Výkop z päťky nie je. Namiesto toho brankár  rozohrá loptu  vhodením do ihriska z rúk ( do 5 sekúnd). Brankár môže prehodiť cez polovicu ihriska, ale nesmie vykopnúť z rúk.
 3. Každý tvrdší kontakt zozadu sa píska ako faul. Je zakázané robiť kĺzačky.
 4. Rozhodca môže potrestať hráča žltou kartou, pričom je zároveň hráč  vylúčený na 2 minúty,  alebo červenou kartou, pričom je hráč vylúčený do konca zápasu a jeden hráč z družstva na 2 minúty.
 5. Ak pri vylúčení mužstvo, ktoré má viac hráčov dosiahne gól, vylúčený hráč môže nastúpiť.  Avšak v prípade ak dostal červenú kartu, do zápasu už nenastupuje a je nahradený iným hráčom.
 6. Trestné kopy sa rozohrávajú z miesta, kde sa stal faul. Protihráč musí byť vzdialený najmenej 5m.
 7. Pri rovnosti bodov rozhoduje: vzájomný zápas, rozdiel  skóre, počet strelených gólov ( v tomto poradí).
 8. Ostatné pravidlá sa zachovávajú ako pri veľkom futbale (roh, malá domov…)
 9. Do vianočného finále postupuje minuloročný víťaz (1), z každého protopresbyterátu postupuje víťazné družstvo (7), družstvo kňazov (1) a z troch najpočetnejších kvalifikácii postúpi aj družstvo z  2. miesta (3).

Komentáre sú uzavreté.