Články

Odpust mladých 2020 NAŽIVO

Rada pre mládež Košickej eparchie odvysielala 1. a 2. mája prostredníctvom TV Logos tzv. Odpust mladých NAŽIVO. Prostredníctvom živých prenosov takto ponúkla mladým priestor na spoločnú modlitbu i možnosť debatovať o otázkach chodenia a vzťahov. Odpust mladých NAŽIVO nahradil v čase karantény tradičnú púť mladých do Klokočova v prvú májovú sobotu.

Program začal v piatok o 18:00 Obývačkou mladých, skrze ktorú sa mohli mladí spojiť s manželmi Valachovcami, autormi knihy Stenu dáme preč a debatovať s nimi na tému VSTAŇ do vzťahu a vo vzťahu. Do diskusie sa mohli zapojiť mladí kladením online otázok a tak získali konkrétne cenné rady o tom, ako vstúpiť do vzťahu a ako v ňom fungovať. Následne program pokračoval modlitbou Akatistu k Presvätej Bohorodičke obetovaného za vzťahy mladých ľudí.

Sobotný program začal opäť obývačkou mladých so zástupcami spišskonovoveského protopresbyterátu, o. Jurajom Baranom a animátorkou Veronikou Krauszovou. Tí predstavili mládež Spiša a všetkých mladých pozvali na Kvetný víkend 2021, ktorý sa bude konať práve v Spišskej Novej Vsi. Nasledoval ruženec, modlitba 3.času, katechéza vladyku Cyrila a sv. liturgia, v ktorej sa mladým prihovoril vladyka Milan. Po nej si do obývačky sadli na chvíľu obaja vladykovia, aby i oni odpovedali na otázky týkajúce sa rozlišovania povolania, chodenia a vzťahov. Celý program mohli diváci vidieť prostredníctvom TV Logos na TV Zemplín, Youtubovom kanály a facebookovej stránke Rady pre mládež Košickej eparchie.

Veríme, že aj touto cestou sme obohatili mladých a zároveň ďakujeme celému organizačnému tímu i TV Logos za odvysielanie Odpustu mladých NAŽIVO.

Autor Gabriela Škumaničová

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *