Náš tím

Kňazi a zasvätené osoby

Základný kameň, pevná pôda pod nohami, hlavy pomazané, tí „svätí“, dobrí, slušní .. to sme my, kňazi a zasvätené osoby Rady pre mládež. A pritom sme veľmi krehkí, obyčajní, odkázaní na Božiu milosť, blázniví, túžiaci žiť, normálni ..a takto chceme byť aj videní.

o. Ján Fedorišin

predseda Rady pre mládež
Všetko, čo žijeme s láskou, prechádza s Kristom do vzkriesenia. Večnosť vytvárajú vzťahy, ktoré nekončia.
 
Milujem mladosť a tých, ktorí ňou žijú! Boh mi pre to zapálil srdce a tak sa vo mne zrodilo povolanie žiť v Božej mladosti pre Božích mladých. Som manželom, gréckokatolíckym kňazom a priateľom. Milujem Boha a dobrodružstvo s Ním i s ľuďmi, ktorých mi v prítomnom okamihu dáva. Rád tvorím nové veci a ešte radšej načúvam ľuďom. Šport, zaujímavá kniha, kvalitné jedlo či dobrý film, pri tomto sa rád zastavím. Som šťastný, ak môžem rozvíjať svoj potenciál a pomáhať ho rozvíjať druhým.

o. Milan Kmec

Život je neopakovateľná príležitosť žiť!!
 
Manžel, otec troch krásnych dcér a gréckokatolícky kňaz. To som ja! Fascinuje ma život, svet, ľudia a Cirkev, ich krása, hĺbka a zmysel. Rád trávim čas s priateľmi, nepohrdnem dobrým jedlom, zaujímavou knihou, či filmom. Milujem Boha, vzťahy, dobrodružstvo, uvažovanie nad životom a s chuťou o tom rozprávam.

o. Juraj Baran

mládež Spišskonovoveského protopresbyterátu
Lebo Bohu nie je nič nemožné!
 
Som človek, ktorý sa plne venuje svojmu poslaniu, rodine, priateľom a vždy sa snažím dosiahnuť svoje ciele. Moja odhodlanosť a vášeň sú výrazné a ľudia vo mne cítia energiu a optimizmus. Moja charizma mi pomáha inšpirovať a motivovať ľudí okolo mňa.

o. Peter Kaško

mládež Maďarského protopresbyterátu
Modli sa a pracuj!
 
Podstatou môjho života, zvlášť kňazského, je, aby som zostal človekom a aby som slúžil pre farnosť a nie oni pre mňa. Rád trávim čas s priateľmi a s mladými, ktorých práve zháňam, aby sme tvorili jedno spoločenstvo a jednu rodinu, kde všetci sme na jednej lodi s Kristom.

sr. Pavla Iveta Dutková, OSBM

…stvoril si ma k chvále, k sláve svojej výsosti, môj Pán, aby som stále mal plné srdce vďaky…
 
…tak toto by som chcela napĺňať aj v pozvaniach Rady pre mládež a v spolupráci s jej členmi na veciach pre vás, mladí priatelia 🙂 , aby ste zakúsili, že všetko vyjde správne, ak má byť oslávený On. Som tu za sestry baziliánky (Rád sv. Bazila Veľkého). Mám rada prírodu a čas strávený v nej, čokoládové cukríky, čistú vodu, odvahu mladých a veľa ďalších krásnych vecí.

o. Mário Cserép

podpredseda Rady pre mládež
Ježišu, dôverujem Ti!

Áno, to je skutočnosť, ktorú každý deň zažívam vo svojom živote a vo svojej službe ako manžel, otec a kňaz. Snažím sa zabezpečiť, aby sme v našom mládežníckom centre mali všetko, čo potrebujeme, a aby sme mali vyrovnané účty za elektrinu, plyn, vodu… Teším sa na stretnutie s vami v našom centre.

o. Emil Zorvan

mládež Michalovského protopresbyterátu
Som Božie dieťa. Viem to. Žijem to. Milujem to.

Moje meno znamená horlivý, pracovitý, usilovný.Či je to však pravda zistíš, len ak ma spoznáš. Sám som prekvapený z toho, ako ma čas s Bohom napĺňa. Mojich deväť krstných detí mi hovorí, že som ich srandovný ocko. Dobrá partia, chutná grilovačka, pútavé kino, gitarka a Juventus ma vždy dostanú. Službu ucha, otvorené srdce či sladký koláčik od mojej manželky u nás vždy nájdeš. Jeho ochutnávka záleží len na tebe.

o. Lukáš Vojčík

Čo Boh robí, dobre robí.

A je to veru pravda. Túto pravdu stále zažívam vo svojom živote a v službe, do ktorej ma povolal ako manžela, otca, kňaza. Veľmi rád vybavujem a riešim administratívu. Síce nie dokonale, ale týmto darom pomáham v Rade pre mládež. Zastrešujem projekt Časoslov, aby všetko šliapalo, ako má.

o. Juraj Moščák

mládež Trebišovského protopresbyterátu
Ty mi dávaš nohy jeleníc…

Som osoba, ktorá sa s oddanosťou venuje svojmu poslaniu, rodine a priateľom, pričom vždy usilovne smerujem k dosiahnutiu svojich cieľov. Moja rozhodnosť a vášeň sú zreteľné a ostatní vo mne vnímajú pozitívnu energiu a optimizmus. Vďaka svojej charizme dokážem inšpirovať a motivovať ľudí v mojom okolí.

o. Ján Horňák

mládež Sobraneckého protopresbyterátu
Christos Voskrese!

Som osoba, ktorá sa s oddanosťou venuje svojmu poslaniu, rodine a priateľom, pričom vždy usilovne smerujem k dosiahnutiu svojich cieľov. Moja rozhodnosť a vášeň sú zreteľné a ostatní vo mne vnímajú pozitívnu energiu a optimizmus. Vďaka svojej charizme dokážem inšpirovať a motivovať ľudí v mojom okolí.

sr. Simeona Monika Ferková SSNPM

Láska je tým, čo dokáže zvíťaziť v tomto svete.

Ahojte priatelia, volám sa sr. Simeona. Patrím do Kongregácie sestier služobníc Nepoškvrnenej Panny Márie. V Rade pre mládež sa podieľam na prípravách protopresbyterských stretnutí, duchovných obnov. Rada cestujem, objavujem nové veci, tvorím. Boh je úžasný režisér, s ním je môj život plný výziev a dobrodružstiev.

Laici

Mladá krv, nový vietor, sviežosť, radosť, iný pohľad na veci .. to sú laici v Rade pre mládež. Sú jej neodmysliteľnou súčasťou a svojimi talentmi, darmi a zápalom pre službu dávajú nášmu tímu rozmanitosť i krásu. A toto sú oni:

Sofia Mikulová

Mediálne zastrešenie
„The Office s6 ep23 min7;43”

Čaute ľudkovia, volám sa Sofia a mojou hlavnou úlohou v Rade je príprava protopresbyterských stretiek (týmto pozdravujem všetkých Košičanov) a ak ste sa niekedy zamýšľali nad tým, kto vyrába všetky tie šialené rekvizity alebo spravuje sociálne siete, tak sa dobrovoľne hlásim.

Dávid Lipták

mládež Maďarského protopresbyterátu
„Ha Isten velünk, ki ellenünk? Róm 8, 31”

Ahoj! 🙂 Prosím? Chcel by si vedieť niečo o mne? Fakt? Tak dobre, že si to ty… prezradím ti niečo. Vedel si, že organizujeme stretnutia pre mládež maďarského protopresbyterátu? ( už sa ti pletie jazyk, čo? 😀 ) Som
jedným z tých, ktorí sa na tom podieľajú. A ešte niečo…v Košiciach sa tiež organizujú stretnutia pre stredoškolákov aj vysokoškolákov (UNIPAS), a tak sa snažím byť užitočný aj pri týchto stretnutiach.

Laco Pančík

Železo brúsia železom a človek šľachtí výzor svojho blížneho. (Prís 27, 17)

Ahoj, som Laco a mám rád nemeckú presnosť, fínsku ostrosť a slovenskú srdečnosť. V rade pre mládež pomáham v súvislosti s členstvom v ZKSM a píšem excelovské vzorce. 
… tak akú chybu si (dnes) dostal v bunke Z365? 😉

Veronika Krauszová

mládež Spišskonovoveského protopresbyterátu
„Ak je Boh za nás, kto je proti nám?“ Rim 8,31

Moje meno je Veronika a v Rade pre mládež som ako laik za Spišskonovoveský protopresbyterát. Práca s deťmi je mojou veľkou radosťou a naplnením. Veď, koniec koncov, vyplýva to aj z môjho budúceho povolania.

Erik Mesároš

„Žite s chuťou!“ – Vitana

Týmto sloganom sa chcem riadiť celý život a zároveň sa ho snažím priniesť medzi mladých aj prostredníctvom animátorskej služby. Ja som Erik, zastupujem sečovský protopresbyterát ako laik, vypomáham v spoločenstve stredoškolákov a vysokoškolákov UNIPAS KE a snažím sa byť nápomocný aj na animátorskej škole a rôznych ďalších akciách.

Štefánia Čepová

Vedenie laikov
Nemožné je Božia špecialita!

Zmysel pre systém a poriadok, či láska k excelu tieto talenty prinášam do tímu Rady pre mládež. Nemám rada, keď mi vravia vedúca, ale ide mi dirigovanie ostatných. Okrem toho, že som koordinátor laikov, rada pomáham pri formovaní animátorov a príprave programu na akciách, kde ma často nájdeš v úzadí so svetielkami v ruke, lebo tých nikdy nie je dosť.

Marianna Cinkaničová

mládež Sobraneckého protopresbyterátu
„Všetko robte na Božiu slávu!”

Čavelo! Zdravím Ťa, ja, animátorka, na ktorú sa môžeš obrátiť kedykoľvek máš chuť tancovať, maľovať, vymýšľať alebo niečo tvoriť. Ak máš požiadavku pridať niečo do virtuálnych noviniek, daj mi vedieť a dohodneme sa – v Rade pre mládež mám totiž na starosti spravovanie sociálnych sietí. Zároveň som aj hlavnou animátorkou pre Sobranecký protopresbyterát.

Betka Semanová

mládež Trebišovského protopresbyterátu
„Nie som dobrý v radách… Môžem ťa pobaviť sarkastickou poznámkou?”

Čauce, volám sa Betka. A ak tu vidíš moju fotku tak preto, lebo som súčasťou Rady pre mládež ako laik za Trebišovský protopresbyterát.

Sofia Zorvanová

mládež Michalovského protopresbyterátu
„Nečakajte na zázraky. Celý váš život je zázrak.“

Ahojte! Volám sa Sofia a určite ma poznáte z letných táborov všetkých vekových skupín, SME a iných mládežníckych akcií.