Návrat k Otcom 2024

NÁVRAT K OTCOM 2024

PÚŤ MLADÝCH

Milí mladí priatelia, Spolok sv. Cyrila a Metoda v spolupráci s Radami a Komisiami pre mládež Košickej a Bratislavskej eparchie, ako aj Prešovskej archieparchie vás pozýva na prvý ročník mládežníckej púte NÁVRAT K OTCOM za koreňmi našej cyrilo-metodskej viery, na náboženské a kultúrne miesta, s cieľom vzdelávať a kultúrne, či nábožensky obohatiť mladého človeka. 

Tento rok sa vydáme do Nitry, kde v rámci prehliadky Nitrianskeho hradu navštívime starobylú katedrálu sv. Emeráma, expozíciu literárnych pamiatok úzko spätých s počiatkami kresťanstva na našom území, expozíciu liturgických predmetov, archeologickú expozíciu, reprezentačné priestory biskupského paláca, diecéznu knižnicu, pamätnú izbu kardinála Jána Chryzostoma Korca a mnoho iného. Súčasťou programu bude aj voľný program v meste Nitra. Program vyvrcholí slávením sv. liturgie v katedrále sv. Emerána s jedným z našich vladykov.

CESTA AUTOBUSOM

Putovať budeme spoločným autobusom, ktorého trasa povedie cez mestá, v ktorých bude možné nastúpiť.

5:00 – Michalovce (Tesco)
6:00 – Košice (Autobusová stanica)
6:45 – Prešov (Tesco)
8:00 – Poprad (Železničná stanica)
10:00 – Banská Bystrica (autobusová stanica)

CENA

Cena lístka je pri prihlásení do 11. februára 15€

Po 11. februári bude cena lístka 25€.

Okrem ceny za autobus bude potrebné si sebou priniesť 1€, za vstup do múzea.

NAVŠTÍVIME

V rámci prehliadky Nitrianskeho hradu navštívime starobylú katedrálu sv. Emeráma, expozíciu literárnych pamiatok úzko spätých s počiatkami kresťanstva na našom území, expozíciu liturgických predmetov, archeologickú expozíciu, reprezentačné priestory biskupského paláca, diecéznu knižnicu, pamätnú izbu kardinála Jána Chryzostoma Korca a mnoho iného. Súčasťou programu bude aj voľný čas na obed v meste Nitra.

PRIDAJ SA K NÁM

Ak sa chceš s nami vydať na Púť, ktorou sa vrátime k otcom, vyplň, prosím, prihlasovací formulár

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *