Chlapec, ktorý sa stretol s Ježišom

Segatashya. Nezvyčajné meno spojené s nezvyčajným príbehom, ktorý je vyrozprávaný v knihe Chlapec, ktorý sa stretol s Ježišom. Tento príbeh fascinuje mnohých ľudí. Viacerí by chceli byť na mieste tohto afrického chlapca, aby sa taktiež mohli stretnúť s Ježišom už tu na zemi. 

Častokrát si spomeniem na moju kamarátku, ktorá mi raz povedala, že už toľkokrát pozvala Ježiša na kávu, aby jej povedal, čo má robiť… No zatiaľ neprišiel. Určite by mnoho ľudí malo otázky, na ktoré by chcelo od Krista počuť odpovede. Segatashya Krista predtým nepoznal ani ho nevolal, nepozýval ho, aby sa s ním stretol – a predsa si ho Ježiš vybral.

Kniha je pútavá, najmä keď o zjaveniach v Kibehu nemáte žiadne informácie. Ani ja som ich nemala. Doteraz som sa so zjaveniami v Kibehu vôbec nestretla a nečítala som o nich nič bližšie. Vedela som len to, že aj v Afrike sa zjavila Panna Mária; nevedela som však o zjaveniach Ježiša Krista. Popravde som netušila ani o dejinných udalostiach, ktoré nasledovali pár rokov po zjaveniach, a fakt, že veľa ľudí prišlo o život, mi bol taktiež neznámy.

Pri každom zjavení nás Panna Mária vyzýva na obrátenie, aby sme činili pokánie a modlili sa ruženec. Ľudia však tieto prosby nepočúvajú a zlo sa šíri, naberá na sile a vyúsťuje do násilia, vraždenia, vojen. Tak tomu bolo aj v Afrike.

Vo viacerých častiach knihy možno čítať, ako Duch Svätý zariadil stretnutia rôznych ľudí, aby sa mohlo o zjaveniach v Kibehu rozprávať, aby sa posolstvá mohli šíriť vo svete (no najmä vo vtedajšej Afrike) a aby sa mohla napísať aj táto kniha. Autorka mala možnosť stretnúť sa aj so samotným vizionárom, položiť mu otázky, ktoré by zaujímali aj mňa (napr. to, ako Ježiš vyzerá), a pocítiť jeho hlbokú lásku, ktorú v ňom stretnutia s Ježišom zanechali. Taktiež v knihe opisuje aj svoj vzťah k vizionárovi a zjaveniam, ako ich vnímala a prežívala ešte ako malé dieťa, keď sa o nich v rodine dopočuli.

Kniha je skladná, čo je pre mňa plus, má mäkký obal a ľahko sa prenáša. Možno ju vziať so sebou do kabelky a pokojne aj na dovolenku. Na 207 stranách zahŕňa okrem iného aj doslovné prepisy rozhovorov Segatashyu s Dr. Bonaventurom, ktorý ho ako lekár – psychiater skúmal, aby zistil hodnovernosť jeho tvrdení. Hoci tieto zjavenia doteraz neboli oficiálne uznané Katolíckou cirkvou, určite stojí za to prečítať si tento príbeh a posolstvá uvedené v knihe.

Ježiš Segatashyovi pri jednej z jeho misií povedal: „Kde bola smrť, tam je teraz život. Buď silný a trpezlivý, lebo srdcia mnohých sú ako kamene a uši mnohých nepočujú. Buď bdelý a vždy sa drž svojich modlitieb. Stále sa modli a buď na stráži. Snažia sa ti ublížiť – budú na teba útočiť sprava aj zľava. Ak sa nebudeš chrániť modlitbou, ľahko ťa zrania.“ Verím, že tieto slová a Kristove rady sa hodia aj do nášho každodenného života a úprimná modlitba je najúčinnejšou zbraňou v boji proti útokom diabla, ktoré sú v dnešnej dobe čoraz viac citeľnejšie a prefíkanejšie. Nech je chlapec Segatashya, ktorý sa stretol s Ježišom, aj pre nás vzorom obrátenia, pokánia, modlitby a úprimnej lásky k Bohu a svojim blížnym. 

Knihu Chlapec, ktorý sa stretol s Ježišom nájdete na Zachej.sk.

Autorka recenzie: Michaela Sopková

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *